Мати гарну, рівну, сяючу здоров’ям шкіру мріє будь-яка дівчина чи жінка з будь-яким віком. Але такий ефект не виникає сам по собі, а скоріше є результатом наполегливої ​​праці. Праці щоденної в домашніх умовах і роботи, яку виконує фахівець – косметолог.

Визначаємо тип шкіри

Для того, щоб правильно підібрати спосіб догляду за обличчям, спочатку необхідно визначитися з типом шкіри. Справитися з цим можна навіть без допомоги фахівців. Якщо шкіра навіть на дотик суха, без запалених ділянок і розширених пор, стягується після вмивання і лущиться, то вона суха. Сальна, з яскраво вираженим блиском, схильністю до вугрової висипки шкіра вважається жирною. Частіше зустрічається шкіра комбінована – в якій до жирного типу можна віднести хіба що носогубний трикутник, підборіддя і лоб, а на щоках при цьому шкіра або суха, або нормальна. Нормальний тип шкіри – такий, який характеризується природним блиском (не жирний), відсутністю лущення, запалень. Правда, зустрічається цей тип дуже рідко – це або генетично закладено в організмі, або є результатом складної роботи косметолога. Ще один поширений тип шкіри – чутлива. Вона дуже різко реагує на косметичні засоби, різку зміну температури і вологості, швидко червоніє, схильна до висипань з приводу (невдало підібраний крем або засіб для вмивання, вживання в їжу продуктів-алергенів і т. п.).

Мінімальний догляд за шкірою

Косметологи салону краси «Вікторія Бьюті» у м. Львів рекомендують застосовувати наступну схему:

  • очищення;
  • зволоження;
  • тонізування;
  • харчування.

Очищати шкіру рекомендується два рази на день: вранці і ввечері. Ця процедура необхідна, щоб видалити з верхнього шару шкіри і відкритих пір залишки життєдіяльності сальних залоз, пил і бруд, косметичні засоби. При цьому дотримуйтесь правил гігієни: торкайтеся до особи тільки чистим спонжем і добре вимитими руками. Для очищення шкіри навколо очей краще використовувати спеціальний засіб через підвищеної чутливості епідермісу на цих ділянках.

Тонізувати шкіру рекомендується відразу після очищення. Так ви нейтралізуєте вплив очищувальних компонентів і приводите в норму кислотність шкіри. Відповідно, і цю процедуру необхідно повторювати двічі на день.

Зволоження – необхідна процедура для будь-якого типу шкіри, від пересушеній до жирної. Нестача води призводить до сухості, провокує появу зморшок і нездоровий вигляд. Зволожуючі креми для ранку і для вечора повинні відрізнятися. Надлишок кремів і сироваток необхідно прибирати серветкою, якщо за 30 хвилин вони не вбралися природним шляхом.

Живлення шкіри насичує її корисними речовинами: вітамінами і мікроелементами, в яких вона відчуває нестачу через забруднення навколишнього середовища, незбалансованого харчування та інших факторів. З обережністю необхідно вибирати крем для жирної та комбінованої шкіри – зайва жирність їм ні до чого.

Інші процедури

Крім регулярного домашнього догляду, шкірі потрібен професійний догляд. Наприклад, власницям розширених пор, схильної до запалень шкіри рекомендується відвідування косметолога для очищення (механічним або більш сучасним способом – ультразвуком). Корисною буде процедура вакуумного масажу незалежно від типу шкіри, мезотерапія, фонофорез. Конкретний перелік процедур, яких потребує ваша шкіра обличчя, підбере косметолог у Львові під час особистої консультації.